Choď na obsah Choď na menu
 


Avril Lavigne nechcú v Malajzií, vraj je príliš sexi


Malajzijská islamská opozičná strana vyzvala vládu, aby zrušila plánovaný koncert kanadskej speváčky Avril Lavigne, pretože jej pohyby na pódiu sú "príliš sexi" pre túto krajinu s väčšinovým moslimským obyvateľstvom.

Rocková speváčka nominovaná na Grammy, ktorá sa preslávila v roku 2002 debutovým albumom Let's Go, plánuje začať svoje mesačná turné po Ázii práve vystúpením v malajzijskom hlavnom meste Kuala Lumpur 29. augusta.

Mládežnícke krídlo Všemalajzijskej islamskej strany však uviedlo, že avizovaný koncert bude pred malajzijským Dňom nezávislosti 31. augusta propagovať nesprávne hodnoty. "Pre nás je príliš sexi... Pre divákov v Malajzii nie je vhodná," vyhlásil predstaviteľ strany Kamarulzamán Muhammad. "Nechcem, aby boli naši ľudia, naša mládež, pod vplyvom jej vystúpenia. Chceme čistých umelcov, ktorí sú dobrým vzorom," dodal opozičný straník, ktorý poslal na ministerstvo kultúry žiadosť o zrušenie vystúpenia, to však ešte nerozhodlo.Malajzia vyžaduje od všetkých účinkujúcich, aby mali na sebe oblečenie bez obscénnych či takých obrázkov, ktoré súvisia s drogami. Zároveň musí umelcov i umelkyne zahaľovať od pŕs až po kolená. Účinkujúci sa tiež musia na pódiu zdržať poskakovania, vykrikovania, objímania a bozkávania.

Minulý rok sa musela Malajzii podriadiť aj americká speváčka Gwen Stefani a na koncert si obliekla šaty, ktoré odhaľovali iba minimum jej pokožky. Podľa slov hudobníčky to bola z jej strany "obrovská obeť". Vlani vynechala Malajziu zo svojho ázijského turné speváčka Christina Aguilera. Beyoncé plánovaný koncert v Malajzii zrušila a presunula do Indonézie. Skupina Pussycat Dolls dostala za koncert v roku 2006 pokutu za „zosmiešňovanie pravidiel slušnosti".

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

administraator

(katka, 13. 7. 2010 9:33)

jaa tuto straanku ani nepouzivam bola lepsia len som z nej skoro vsetko vymazalaa ty kravaa...

neluby sa mi to

(sasa, 5. 4. 2010 19:20)

trááápna stránka mala by si na nej trochu popracovať.. :(((